Yönetim Kurulu

 
     Vakıf Yönetim Kurulu, 4 Aralık 2011 tarihindeki seçimler ve yedek üyeler Petro Bazgarlo ile Lazari Kozmaoğlu' nun katılımlarıyla şöyle oluşturulmuştur.

          Dimitri ZotosBaşkan
          İliya Yofoğlu - Başkan Yardımcısı
          Apostolos Poridis - Genel Sekreter
          Anesti Yuanidi - Sayman
          Dimitri Lazaridi - Üye
          Petro Bazgarlo - Üye
          Lazari Kozmaoğlu - Üye


 

    

  

    Dimitri Zotos: 9 Aralık 1972 tarihinde İstanbul’ da doğdu. 1991 yılında Zoğrafyon Lisesi, 1996 yılında da Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Matematik bölümünden mezun oldu. Halen, 1997’ de atandığı Özel Fener Rum Lisesi’ nde matematik öğretmeni olarak çalışmaya devam etmektedir. 2005 yılından beri Kurtuluş Aya Dimitri Vakfı’ nda görev yapmakta olan Dimitri Zotos, 2007 yılı seçimlerinden sonra Vakıf Başkanlığı görevini üstlenmiş 2011 yılında yapılan seçimler sonrasında ise yine aynı göreve seçilmiştir. RumVaDer’ in kurucu üyelerindendir.

 

   İliya Yofoğlu: 15 Ağustos 1951’ de İstanbul’ un Fener semtinde doğdu. Kurtuluş Rum İlkokulu’ nu bitirdikten sonra ticaret hayatına atıldı. Kendi şirketinde, motor yağları üretimi ve satışı üzerine faaliyet göstermektedir. Birçok Cemaat Vakfı ve Derneği’ nde aktif olarak görev almıştır. Balata’ daki Meryem Ana Vakfı ve Edirnekapı’ daki Aya Yorgi Vakfı’ nda başkanlık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan İliya Yofoğlu, Kurtuluş Aya Dimitri Vakfı’ na Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etmiş, 2011 seçimleri sonrasında ise Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

  

   Apostolos Poridis: İstanbulda 2 Mart 1966 tarihinde doğdu. İlköğrenimini Büyükada Rum İlkokulunda, orta öğrenimini ise Fener Rum Erkek Lisesinde tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. Aynı Üniversitede 1990 tarihinde mastır eğitimini tamamlayarak Yüksek Mimar diploması, 1999 tarihinde ise doktora eğitim programını tamamlayarak Doktor Mimar diploması aldı. Yurt dışında Atina Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ve Selanik Aristotelio Üniversitesi Mimarlık Fakülterinden Mimar Mühendis ve Doktor Mimar denklik derecesi diploması aldı. 1989-1990 yıllarında serbest mimarlık yaptı. 1990-1991 tarihlerinde askerlik hizmetini yedek subay olarak tamamlayarak, MSB İstanbul İnşaat Emlak Başkanlığında mimar olarak görev yaptı. 1994 yılında İstanbul Rum Patrikhanesi’ nde teknik büro sorumlusu olarak göreve başladığı yerde meslek hayatına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

   Anesti Yuanidi: 3 Ekim 1951 tarihinde hala ikamet ettiği Kurtuluş semtinde doğdu. Kurtuluş Rum İlkokulu mezunu olan Anesti Yuanidi, daha sonra Özel Fener Rum Erkek Lisesi’ nin ortaokulundan ve Heybeliada Ruhban Okulu’ nun lise bölümünden mezun oldu. 1974 ve 1981 yılları arasında Karaköy Perşembepazarı’ nda muhasebeci olarak çalıştıktan sonra, 30 yılı aşkın bir süredir Şark Ekspres Vapur Acentası’ nda, Muhasebe Müdürü olarak meslek hayatına devam etmektedir. Heybeliada Aya Nikola Kilisesi ve Kınalıada Panayia Kilisesi Vakıflarında yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 2011 seçimleri sonrasında Vakıf Saymanlığı görevine getirilmiştir. Evli ve bir kız babasıdır.

  

   Dimitri Lazaridi: 22 Ekim 1977 İstanbul Güzelbaçe’de doğdu. Kurtuluş Rum İlkokulu’nu bitrdikten sonra 1997 Fener Rum Erkek Lisesi’nden mezun oldu. 1997-1998 Marmara Üniversitesi bilgisayar programcılığı kursunu bitirerek şu anda da çalıştığı Elips Elektronik San. Tic. Ltd. Şti’ nde teknik destek elemanı olarak çalışmaya başladı. 2002 ve 2006 yılları arasında Feriköy Sanat ve Kültür Sevenler Derneği’ nin yönetim kurulunda Üye ve Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ayrıca Fener Rum Erkek Lisesi Mezunlar Derneğinde genel sekreterlik görevinde yer aldı.

 

   Petro Bazgarlo: 8 Ekim 1968 tarihinde Kadıköy’de dünyaya geldi. Moda İlkokulu ve Zoğrafyon Lisesi mezunu olan Petro Bazgarlo, Denizcilik şirketinde çalışmak için Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünü 3 sene okuduktan sonra terk etmek zorunda kaldı. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra, 1997 yılında Fener Rum Patrikhanesi’nde sekreter olarak çalışmaya başladı. Halen Patrikhane’nin arşiv bölümünde çalışmaktadır.  1999 yılından beri Vakıflarda görev aldı. Ortaköy Vakfı’nda sekreter, Arnavutköy Vakfı’nda ise başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Panagia Suda Kilisesi Vakfı’nın başkan yardımcılığı ve Arnavutköy Vakfı’nın üyeliği görevlerini aktif olarak yapan Patro Bazgarlo, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

    Lazari Kozmaoğlu: 27 Aralık 1944’ te Kuzguncuk semtinde doğan Lazari Kozmaoğlu, doğduğu semtin ilkokulundan mezun oldu. Genç yaşta iş hayatına atıldıktan sonra, hala faaliyet gösterdiği kendi şirketini kurdu. İstanbul’ da şarküteri alanında sayılı firmalardan birine sahip olan Lazari Kozmaoğlu, Rum Cemaati’ nin içinde aktif roller üstlendi. Balıklı Rum Hastanesi’ nin Yaşlı ve Muhtaçlara Yardım Derneği’ nin başkanlığını, İstanbul Gençler Derneği’ nin yönetim kurulu üyeliğini ve Beyoğluspor Kulübü’ nün yöneticiliğini üstlendi. Evli ve üç çocuk babası olan Lazari Kozmaoğlu, halen Fener Rum Lisesi Vakfı’ nın yöneticiliği ve Kurtuluş Aya Dimitri Kilisesi Vakfı’ nın Üyeliği görevlerinde aktif olarak görev yapmaktadır.


 
 
© Copyright 2011 All Rights Tatavla TM | Adres: Ateş Böceği sok. No: 2 34440 Kurtuluş / İstanbul
Telefon: +90 212 250 62 48 - Fax: +90 212 254 36 90 - e-mail: info@tatavla.org